Sillamae Veteran Cup 2019 - 13th tournament

  • 964.jpg
  • 965.jpg
  • 966.jpg
  • 967.jpg
  • 968.jpg
  • 969.jpg
  • 970.jpg
  • 971.jpg
  • 972.jpg
  • 973.jpg
  • 974.jpg
  • 975.jpg
  • 976.jpg
  • 977.jpg
  • 978.jpg
  • 979.jpg
  • 980.jpg
  • 981.jpg
  • 982.jpg
  • 983.jpg
  • 984.jpg
  • 985.jpg
  • 986.jpg
  • 987.jpg
  • 988.jpg
  • 989.jpg
  • 990.jpg
  • 991.jpg
  • 992.jpg
  • 993.jpg
  • 994.jpg
  • 995.jpg
  • 997.jpg
  • 998.jpg
  • 999.jpg

 

SILLAMAE VETERAN  CUP 2019

 

 Place  Logo team +35 city   contry 
1 Narva Un Logo

Narva Un

best player - Artur Piirak

Narva Estonia
2 Sillamae gerb

Sillamäe

best player - Aleksandr Kulik

Sillamäe Estonia
3 Tallinn gerb

 La Strada

best player - Robert Papson

Tallinn  Estonia
 4  jaunolaine

Jaunolaine

best player - 

Jaunolaine  Latvia
5 Sillamae gerb

Sillamäe  kollane

best player - Aleksandr Bondarchuk

Sillamäe Estonia
   
  +45    
1 Sankt Peterburg gerb

Neva Sport

best player - Andrei Kleimenov

Sankt-Peterburg Russia
2  Kingisepp gerb

Kingisepp

best player - Juri Vasiljev

 Tallinn  Estonia
 3 Pskov Gerb

Псков

best player - ASergei Fomin

Narva  Estonia
4  Sillamae gerb

Sillamäe

best player - Sergei Marinin

Sillamäe  Estonia 
5 Tallinn gerb

La Strada

best player - Aimar Kubber

Pskov Russia
  6  Narva Un Logo

Narva Un

best player - Roman Hamiljainen

Kingisepp  Russia 

 

start

end

team 1

team 2

result 26.01

1

10:20

10:37

Sillamäe  kollane +35

Sillamäe +35

2-7 

2

10:40

10:57

Narva Un +35

Sillamäe  kollane +35

3-0 

3

11:00

11:17

 La Strada +35

Jaunolaine +35

5-2 

4

11:20

11:37

Sillamäe +35

Narva Un +35

1-2 

5

11:40

11:57

Sillamäe  kollane +35

 La Strada +35

1-1 

6

12:00

12:17

Narva Un +35

Jaunolaine +35

5-0 

7

12:20

12:37

Sillamäe +35

 La Strada +35

2-0

8

12:40

12:57

Jaunolaine +35

Sillamäe  kollane +35

2-3 

9

13:00

13:17

 La Strada +35

Narva Un +35

1-2 

10

13:20

13:37

Jaunolaine +35

Sillamäe +35

 0-8

11

13:40

13:57

Neva Sport +45

Pskov +45

 2-0

12

14:00

14:17

Kingisepp +45

Narva Un +45

 1-0

13

14:20

14:37

La Strada +45

Sillamäe +45

 2-3

14

14:40

14:57

Neva Sport +45

Kingisepp +45

 1-0

15

15:00

15:17

Narva Un +45

Pskov +45

 1-2

16

15:20

15:37

Sillamäe +45

Kingisepp +45

 0-1 

17

15:40

15:57

Neva Sport +45

La Strada +45

 2-0

18

16:00

16:17

Sillamäe +45

Narva Un +45

3-1 

19

18:30

18:47

Pskov +45

Sillamäe +45

2-0 

 

start

end

team 1

team 2

result 27.01

20

10:00

10:17

1 place Narva Un+35

4 place Jaunolaine +35

 2-0

21

10:20

10:37

2 place Sillamäe +35

3 place  La Strada +35

 3-1

22

10:40

10:57

Kingisepp +45

Pskov +45

0-0 

23

11:00

11:17

3-4 place Jaunolaine +35

3-4 place La Strada +35

1-3 

24

11:20

11:37

Final Narva Un+35

Final Sillamäe +35

1-1 (pen 5-4) 

25

11:40

11:57

Pskov +45

La Strada +45

 1-1

26

12:00

12:17

Neva Sport +45

Narva Un +45

 3-0

27

12:20

12:37

La Strada +45

Kingisepp +45

1-2 

28

12:40

12:57

Neva Sport +45

Sillamäe +45

4-2 

29

13:00

13:17

Narva Un +45

La Strada +45

 2-3

 

+45

1

2

3

4

5

6

balls

points

place

1

russia 640

Neva Sport

Sankt-Peterburg

Sankt Peterburg gerb   2-0 3-0  1-0  2-0  4-2   12-2 15   1

2

estonia 640

La Strada

Tallinn

 0-2 Tallinn gerb  3-2   1-2 1-1  2-3  7-10 

3

estonia 640

Narva Un

Narva

 0-3 2-3  Narva Un Logo  0-1  1-2  1-3   4-12

4

russia 640

Kingisepp

Kingisepp

 0-1 2-1  1-0   Kingisepp gerb  0-0 1-0  4-2  10 

5

russia 640

Pskov

Pskov

 0-2 1-1  2-1   0-0  Pskov Gerb  2-0  5-4  3

6

estonia 640

Sillamäe

Sillamäe

2-4  3-2  3-1  0-1  0-2  Sillamae gerb   8-10

 

 

+35

1

2

3

4

5

balls

points

place

1

estonia 640

Narva Un

Narva

 Narva Un Logo 2-1   5-0 2-1  3-0   12-2 12 

2

estonia 640

Sillamäe

Sillamäe

 1-2 Sillamae gerb  8-0  2-0  7-2   18-4 9

3

latvia 640

Jaunolaine

Jaunolaine

 0-5  0-8 jaunolaine  2-5  2-3  4-21   0

4

estonia 640

La Strada

Tallinn

 1-2  0-2 5-2  Tallinn gerb  1-1   7-7

5

estonia 640

Sillamäe kollane

Sillamäe

 0-3  2-7 3-2   1-1 Sillamae gerb   6-13  4  4

 

 

 Support 9-23 (UTC+1) 

 

 

Vkontakte Odnoklassniki facebook

 

 Tournaments Partners

 

 All tournament

 

ESTONIA SPRING CUP 223 315

Dina Logotip 200 200

  SILLAMAE LOGO
 krunk inger silvestnik narva   peetri Federatia Petrazavodska maxima Dokaball
 Infootball.me laagna   Molodoi ee  liivarand FFMO meresuu  Baltic liiga ee  webstudio 
sporttimatkat fi kutsekool gumnasium Yes ID kutseharidus sekundomer sportandme logo EJL
Footcom Ulei Noorus 24sport futboloff footbal4live Dokaball pohjarannik